Tutanchamon s Anchesenamon
Skleněné objekty
Skleněné objekty
Omalovánky pro děti - 7 titulů
Černá Bastet, Bohyně Eset, Něha manželů, Nahota mne nezachrání
Princezničky
Inti
Bootstrap Slider

ÚVOD

„Nebuď pyšný na své vědění a nespoléhej se na to, že jsi znalec, nýbrž raď se s neznalým stejně jako s mudrcem. Hranic umění nelze totiž dosáhnout a není umělec, který by byl vybaven dokonalostí!“

Naučení vezíra Ptahhotepa z doby před 4 400 lety.

Umění Egypta je neskutečně půvabné. Má nezměrnou hloubku a ukrývá v sobě obrovský potenciál energie, který je zčásti patrný a zčásti ještě netušený. Pro toto vše je obdivuji a skláním se s hlubokou úctou před jeho umělci. Egypt – spolu se svým originálním uměním – se pro mne stal nekončící inspirací.

Tisíciletá egyptská kultura prošla dlouhým vývojem, kdy na ni působily vlivy různých kultur, jako například mínojské Kréty či mezopotámských civilizací. Mnohokrát jsem navštívila Egypt i muzeum v Káhiře. Nyní se věnuji ztvárnění královny Nefertiti, jejíž vápencovou bystu jsem rovněž obdivovala v muzeu v Berlíně „tváří v tvář“.

katalog_nahled

Při zobrazování egyptské mythologie používám techniky jako akryl, olej, akvarel, kresbu, linoryt, koláž a další. Staří Egypťané rovněž používali sklo v běžném životě, ale i pro umělecké účely (například pro ztvárnění očí v plastikách), a já také ztvárňuji egyptské výjevy v českém křišťálu i v 3D prostorovém laseru.


Vytvořila jsem také sedmidílný cyklus omalovánek, které jednoduchým způsobem přibližují tuto významnou část světové historie dětskému divákovi.


nefertiti_uvod_4

 

Omalovánky ke stažení

Počet návštěv

Kontakt

Alena Vitáková

Tel.:+420 603 436 997
E-mail: Alena.Vitakova@seznam.cz
Website: www.alenavitakova.cz